(فارسی) دختر 12 سالە افغان بدلیل خودداری بیمارستان شیراز از عمل وی، جان باخت

روز جمعه 29 مرداد 1395 شمسی اخباری مبنی بر وخامت اوضاع دختر دوازده ساله افغانستانی در بیمارستان نمازی شیراز منتشر شده بود اما بر اثر خودداری پزشکان بیمارستان نمازی شیراز بدلیل غیرمجاز بودن زندگی این دختر و خانواده اش در ایران، از عمل وی، جان باخت.

لطیفه، دختر افغانی مقیم ایران، دچار مشکل کبد شده بود و می بایست از پدرش به او عمل پیوند صورت می گرفت،اما پزشکان بیمارستان نمازی شیراز به دلیل غیر مجاز بودن حضور لطیفه و خانواده اش در ایران از این عمل سرباز زدند.
استدلال مسئولان بیمارستان بخاطر عدم عمل این دختر دوازده ساله سه چیز بوده است:

اول: اینکه آنها افغانستانی اند و به صورت غیر مجاز در ایران زندگی می کنند.
دوم :هزینه یمارستان را نمیتوانند پرداخت کنند
سوم: تخت خالی در بیمارستان جهت عمل وی ندارند.

طبق گفته پدر لطیفه تقریبا دوهفته است دخترش در بیمارستان بستری بوده است اما پزشکان از عمل وی خودداری نموده اند

او که سردرگم است و نمیداند چرا باید شاهد مرگ دختر خود باشد می گوید با پای خودش سالم وارد بیمارستان شد و اکنون جنازه بی جان وی را حتی تحویلم نمی دهند می گویند باید وی هفده میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کند تا جسد دخترش را به وی و خانواده اش تحویل بدهند.

رژیم جمهوری اسلامی اکنون یش از هر زمان دیگر بر افغانیهای مقیم ایران جهت شرکت در جنگ در سوریه و پشتیبانی از بشار اسد فشار می آورد بویژه که اکنون بر طبق گفته های محمدعلی فلكى، از فرماندهان سپاه پاسداران ايران، در نظر دارند تا “ارتش آزادیبخش شیعی” تشکیل بدهند و گفت كه اين ارتش به فرماندهى قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در عراق، سوريه و يمن در حال جنگ است.

فلكى در مصاحبه اى با سايت “مشرق نيوز” روز پنج‌شنبه، ۲۸ مرداد، گفته ” قرار نیست که همه این ارتش از نیروهای ایرانی باشند. در هر منطقه‌ای که احساس می‌شود این ارتش در آنجا نیاز است، با ساماندهی مردم همان منطقه، نیروی لازم تامین می‌شود”.
فلكى همچنین به تحقير افغانها در ايران كه هم اكنون برخی از آنها در سوريه حال جنگ هستند اشاره کرده، پرداخت حق ماموریت بالا به شبه‌نظاميان شيعى “فاطميون” تبعه افغانستان را رد کرده و گفته كه ” آنان فقط ماهى 100 دلار به عنوان عيدى” دريافت مى كنند.

© Association pour les Droits Humains au Kurdistan d'Iran-Genève (KMMK-G) - Admin -